You are here: Home > Uncategorized > Jak dbać o serce?

Jak dbać o serce?

Serce to niewątpliwie jeden z najważniejszych organów w ludzkim organizmie, dlatego warto o nie zadbać, aby nas nie zawiodło. Dawniej zawały przytrafiały się głównie osobom starszym. W obecnych czasach ten problem dotyka nawet trzydziestolatków. Za taki stan rzeczy odpowiada wiele czynników, jak np. stres, nieprawidłowa dieta, czy też brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Co należy robić, aby je chronić?

Przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę. Tłuste potrawy zawierają mnóstwo cholesterolu, który znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia miażdżycy, czy choroby wieńcowej. Osoby, którym zależy na zdrowym sercu z całą pewnością powinny też ograniczyć spożywanie soli, ponieważ sprzyja ona rozwojowi nadciśnienia tętniczego co oczywiście odbija się negatywnie na pracy całego układu krwionośnego.

Kondycję serca obniżają także różnego rodzaju infekcje, jak np. grypa, czy angina, dlatego należy w miarę możliwości unikać kontaktów z osobami borykającymi się z tego typu chorobami, a jeśli sami zachorujemy – wyleczmy się do końca, ponieważ związane z nimi powikłania znacznie obciążają serce. Dla tego organu niezwykle ważny jest potas i magnez, stąd też warto w swojej diecie uwzględnić te składniki.

Ponieważ jednak  mogą one być trudno przyswajalne wraz z pokarmami, lepiej będzie sięgnąć po suplementy, jak np. Magne B6 Cardio (https://www.magneb6.pl/produkty/magneb6%20produkty/magne-b6-cardio). Tego typu produkty dostarczą organizmowi niezbędną dawkę magnezu, a tym samym wspomagać będą pracę serca i całego układu krwionośnego, dlatego doskonale sprawdzą się w przypadku osób chcących kompleksowo zadbać o swoje serce.

Comments are closed.