You are here: Home > Uncategorized > Tapety do salonu – czy warto się na nie zdecydować?

Tapety do salonu – czy warto się na nie zdecydować?

Aranżacja salonu może sprawić nam bardzo dużo radości. W takim pomieszczeniu możemy zdecydować się nie tylko na elegancki i stonowany wystrój, ale możemy postarać się również o to, by wnętrze wyrażało nas samych – nasz charakter i nasze upodobania. Przydatne mogą być tutaj przede wszystkim tapety do salonu lub fototapety, które mogą stanowić o całości wystroju lub stanowić tylko mocny, kolorystyczny akcent.

Jeśli zastanawiamy się, jak urządzić salon z wykorzystaniem tapety, powinniśmy dokonać wyboru, czy ma być to główny materiał wykończeniowy w pomieszczaniu, czy też będzie stanowić uzupełnienie. Wybór pierwszego, bardziej tradycyjnego rozwiązania sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne. Warto wtedy postawić na jasne, pastelowe kolory tapet i nienachalny wzór, np. geometryczny. Nowoczesny salon lepiej będzie jednak urządzić z wykorzystaniem tapety jako elementu dekoracyjnego. Wtedy możemy dobrać pasującą do reszty pomieszczenia tapetę, która będzie mieć większy deseń, np. kwiatowy.

Dodatkowe oświetlenie salonu nad miejscem, które wyklejone będzie tapetą, dodatkowo podkreśli ten punkt w naszej aranżacji. Możemy np. zamontować na tle tej ściany stylowe, podwieszane żyrandole do salonu, które dobrze skomponują się z wzorem naszego materiału wykończeniowego. Zastąpienie jej fototapetą z grafiką pokazującą nasze zainteresowania może być równie dobrym rozwiązaniem.

W poszukiwaniu dalszych inspiracji w projektach salonów odsyłamy na stronę https://mo.design/category/salon/, gdzie znajdziecie mnóstwo zdjęć nowoczesnych pokojów dziennych.

Comments are closed.