You are here: Home > Uncategorized > Tryb życia a choroby

Tryb życia a choroby

To, jaki wybierzemy tryb życia ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i codziennego samopoczucia. Jeśli nie uprawiamy żadnego sportu, zajadamy się słodyczami i chipsami, które zwiększają raz po raz naszą masę ciała, a dodatkowo palimy papierosy czy nadużywamy alkoholu, wówczas możemy spodziewać się, że wcześniej czy później nasz organizm zachoruje. W ten sposób pokaże nam, że niewystarczająco odpowiednio o niego dbamy i tryb życia, który objęliśmy najzwyczajniej nam nie służy.

Choroby wywołane takim sposobem życia mogą być różne. Jedną z nich jest zakrzepica, która prowadzi do zapalenia żył głębokich. Jej powstaniu sprzyja opisany wyżej tryb życia. Wpływa on negatywnie na funkcjonowanie ścian żylnych, w wyniku czego dochodzi do powstawania zatorów, które blokują prawidłowy obieg krwi w organizmie. Zapalenie żył objawia się przede wszystkim silnym i dokuczliwym bólem w okolicach powstania zakrzepu, a także zaczerwieniem lub zasinieniem i obrzękiem. W nielicznych przypadkach może pojawić się także gorączka oraz kołatanie serca.

Jeśli chodzi o zapalenie żył leczenie (https://www.zakrzepica24.pl/o-zakrzepicy/zakrzepowe-zapalenie-zyl ) odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Jednak kluczowe znaczenie ma także zmiana trybu życia, aby choroba nie wystąpiła ponownie w przyszłości. Należy więc porzucić złe nałogi, zacząć aktywnie żyć, zmienić dietę i lepiej o siebie dbać na co dzień. Bez zmiany w sposobie bycia, nawet jeżeli zastosujemy leczenie farmakologiczne, choroba może w szybkim czasie nawrócić. Oszczędzajmy siebie i swój organizm i pamiętajmy, że to jak żyjemy ma istotny wpływ na to, czy będziemy zdrowi.

Comments are closed.