You are here: Home > Uncategorized > Wymogi bhp w firmie – czysta woda

Wymogi bhp w firmie – czysta woda

Każda firma zatrudniająca pracowników powinna zagwarantować im odpowiednie warunki pracy. Bezpieczeństwo i higiena w pracy to podstawa. Niestety bardzo często rozumie się je jedynie jako jednorazowe przeszkolenie pracowników w zakresie bhp czy oznakowanie pomieszczeń. Tymczasem w przepisach tego rodzaju chodzi o kompleksowe dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Przejawia się to chociażby w tym, że na przykład woda dla firm, jaką piją pracownicy, jest odpowiednio filtrowana i oczyszczana i pracownikom nie każe się pić wody z kranu pełnej chloru, a niekiedy i zanieczyszczeń. W praktyce wciąż są firmy, które nie stosują się do tych zaleceń.

Oczywiście przepisy bhp nie mówią o tym, że woda z dystrybutora to jedyna zalecana woda w firmach, ale to właśnie praktyka pokazuje, że jeśli chodzi o picie wody dystrybutory są najbardziej praktycznym i oszczędnym rozwiązaniem. Dla wielu firm w przypadku dystrybutorów wody cena jest tym wskaźnikiem, który zniechęca je do korzystania z tego typu rozwiązania. Wystarczy jednak podliczyć roczne zużycie wody z kranu, a tej, którą zapewnia dystrybutor wody (https://getfresh.pl/oferta/zestaw-woda-dystrybutor), aby przekonać się, ze to drugie rozwiązanie jest ekonomiczniejsze. A oprócz kosztów na pewno też dystrybutor do wody gwarantuje wodę lepszej jakości, którą nikt nie musi się obawiać pić.

Każda firma powinna kalkulować swoje wydatki, tak, aby zapewnić jak najlepsze warunki pracy dla pracowników. Zapewnienie czystej wody do picia to oczywiście tylko jeden z przykładów tego, na co firmy powinny zwrócić uwagę jeśli chodzi o kwestię bhp, niemniej jeden z ważniejszych.

Comments are closed.